A A A

Duszpasterze

Ks. kanonik mgr  lic. Dariusz Kowalek, ur. 19.03.1968 roku. Pochodzi z Parafii św. Mikołaja w Parzynowie, wyświęcony w Kaliszu 26 maja 1993 roku. 15 maja 2011 roku mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Św. Józefa w Kaliszu. Diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej.


Ks. mgr Krzysztof Śliczny, ur. 08.05.1977 roku. Pochodzi z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Smardach Górnych (dekanat wołczyński). Wyświęcony w Kaliszu 23 maja 2002 roku. Diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio i członek Rady Kapłańskiej.


Ks. mgr Maciej Chlasta, ur. 26.01.1977 roku. Pochodzi z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Wyświęcony w Kaliszu 23 maja 2002 roku.


Ks. prałat Leon Spaleniak – ur. 11.04.1932 roku. Pochodzi z Parafii św. Marcina w Odolanowie. Wyświęcony w Poznaniu 30 maja 1957 roku. W roku 1995 Ojciec Święty Jan Paweł II zaliczył Ks. Leona Spaleniaka do grona Swoich Kapelanów, obdarzając Go godnością prałacką. Od 1980 do 2009 – proboszcz. Od 2009 w stanie spoczynku.


Proboszczowie Parafii św. Ap. Piotra i Pawła:

1966-1967 ks. Czesław Olejniczak

1968-1980 ks. Alojzy Sławski

1980-2009 ks. Leon Spaleniak

Od 2009 ks. Dariusz Kowalek


Wikariusze Parafii św. Ap. Piotra i Pawła od początku jej istnienia:

ks. Jan Matysiak

ks. Jerzy Krzyżaniak

ks. Jerzy Żurawski

ks. Bogdan Augustyniak

ks. Józef Wasiak

ks. Wojciech Branicki

ks. Stanisław Wieszczeciński

ks. Ludwik Maćkowiak

ks. Czesław Smardz

ks. Ludwik Mikołajczyk

ks. Jan Grzemski

ks. Zygmunt Stachowski

ks. Stefan Czarnecki

ks. Tomasz Ilski

ks. Stanisław Koza

ks. Jan Reszelewski

ks. Stanisław Duda

ks. Ryszard Fabisz

ks. Henryk Jędrzejak

ks. Józef Kamzol

ks. Krzysztof Woźny

ks. Roman Nawrocki

ks. Andrzej Stefański

ks. Bronisław Chorzępa

ks. Jarosław Materliński

ks. Mariusz Roszewski

ks. Krzysztof Bednarz

ks. Adam Sośnicki

ks. Dariusz Kowalek

ks. Arkadiusz Wawrzyniak

ks. Józef Wachowiak

ks. Adam Gmerek

ks. Bogdan Tyc

ks. Przemysław Hęciak

ks. Maciej Chlasta

ks. Krzysztof Śliczny


Z parafii pochodzą:

ks. Janusz Sobczak

ks. Antoni Chlebowski

ks. Stanisław Tokarski

ks. Marian Ostach

ks. Tadeusz Murawski

ks. Zdzisław Nagler

o. Tadeusz Panek SVD

ks. Remigiusz Kobusiński

ks. Paweł Minta

ks. Piotr Namysł

o. Wojciech Minta SWD

ks. Zbigniew Minta TChr

ks. Rafał Mielcarek

ks. Mirosław Maliński

ks. Andrzej Szulc

ks. Dominik Wieczorek


Do kapłaństwa przygotowują się:

Łukasz Chudziński

Jakub Rachwalski


Do zgromadzeń żeńskich i stowarzyszeń wstąpiły:


Do Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża:

s. Beata Maria Garbarek

s. Beata Letycja Domagalska

s. Estera Dawida Durczyńska


Do Katolickiego Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji "Koinonia Św. Pawła":

s. Aldona Godlewska


Do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu:

s. Christella Murawska